Tenis. Magda Linette przegrała z Alison Riske w 1. rundzie Miami Open

Dwa oblicza Magdy Linette oglądaliśmy w 1. rundzie turnieju w Miami. Po znakomitym pierwszym secie, Polka przegrała dwa kolejne i musiała uznać wyższość Alison Riske. Amerykanka wygrała 1:6, 6:0, 6:2.

Linette w drabince głównej Miami Open znalazła się po raz trzeci, ale po raz pierwszy nie musiała przebijać się przez eliminacje. Dwa lata temu doszła do 3. rundy, w której przegrała z Wiktorią Azarenką.

Teraz jej pierwszą rywalką była zawodniczka z kwalifikacji Alison Riske. Polka spotykała się z Amerykanką do tej pory trzykrotnie i ani razu nie udało jej się zwyciężyć.

W środę miała znakomitą okazję na przełamanie. Pierwszy set to popis naszej tenisistki, która w 34 minuty rozbiła rywalkę 6:1, oddając jej pierwszego gema dopiero przy stanie 5:0.

W drugiej partii to Riske rozdawała karty na korcie. Wykorzystała dziwny przestój Linette i zwyciężyła 6:0. Wyrównane były pierwsze trzy gemy, a potem Polka, jakby pogodzona z porażką, oddała bez większej walki trzy kolejne.

W secie ostatnim poznanianka postawiła się tylko na początku (do stanu 2:2). Riske znów przejęła inicjatywę i spokojnie wygrała cztery kolejne gemy, a co za tym idzie mecz 2:1 w setach. Amerykanka pokazała, że ma patent na naszą tenisistkę. Pokonała ją w czwartym kolejnym spotkaniu. W drugiej rundzie Riske zmierzy się z Francuzką Caroline Garcią.

W turnieju została więc już tylko jedna reprezentantka "Biało-Czerwonych". W czwartek Agnieszka Radwańska zmierzy się z Belgijką Alison van Uytvanck.