Tenis. Świątek w głównej drabince w Charlottesville

Nie ma mocnych na Igę Świątek. W ostatniej rundzie kwalifikacji 16-letnia Polka pokonała rozstawioną z jedynką Anę Sofię Sanchez i awansowała do głównej drabinki turnieju ITF z pulą nagród 25 tysięcy dolarów w Charlottesville.

Świątek przeniosła się do Charlottesville z Pelham, gdzie wygrała turniej z pulą nagród 25 tysięcy dolarów. W Charlottesville nagrody wynoszą łącznie już 80 tysięcy dolarów, co pozwala traktować zawody jako namiastkę WTA Tour. W tak dużej imprezie Świątek nie miała jeszcze okazji wystąpić.

Reklama

Na ciut wyższym poziomie 16-latka z Warszawy w dalszym ciągu spisuje się bardzo dobrze. W kwalifikacjach straciła tylko jednego seta, kiedy przyszło jej się zmierzyć ze starszą o osiem lat Sanchez. Leworęczna Meksykanka plasuje się pod koniec trzeciej setki, Świątek jest na razie 422.

W środę w głównej drabince nadzieja polskiego tenisa zmierzy się z rozstawioną z numerem 4 Marianą Duque-Marino. Spotkanie może dać odpowiedź na pytanie, czy Świątek jest już zdolna rywalizować z zawodniczkami na poziomie top 100. Jedynką w turnieju jest dziś 80., a niegdyś 35. w rankingu Amerykanka Madison Brengle.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje