Tenis. Thiem wraca po bolesnej kontuzji kostki

Ostatnie dwa sezony dla austriackiego tenisisty były bardzo udane, ale także niezwykle wyczerpujące. Dominic Thiem grał praktycznie w każdym możliwym turnieju. Teraz 24-latek wraca na kort po kontuzji kostki. W przyszłym tygodniu zaprezentuje się w prestiżowej rywalizacji ATP Masters na nawierzchni ziemnej w Monte Carlo.

Thiem w tym momencie jest siódmym tenisistą w światowym rankingu. W marcu podczas zmagań w Indian Wells doznał kontuzji kostki. Stało się to podczas spotkania trzeciej rundy z Pablo Cuevasem z Urugwaju. Teraz po rekonwalescencji Austriak chce jak najlepiej pokazać się w pierwszej dla niego imprezie na korcie ziemnym w sezonie.

Reklama

Zawodnik z Wiener Neustadt ma bardzo ambitny plan. Wiadomo, że lubi grę ma mączce, ale występ w sześciu turniejach w ciągu dwóch miesięcy wydaje się wielkim wyzwaniem. Po starcie w Monte Carlo, Thiem chce zagrać jeszcze w Barcelonie, Madrycie, Rzymie, Lyonie i na koniec w Rolandzie Garrosie.

Jego trener Gunter Bresnik jednak ostrzega, że potrzeba czasu, aby być pewnym, że jego podopieczny jest w 100 procentach zdrowy.

- Po pierwsze, musimy wreszcie zagrać w jakimś meczu. Dopiero wtedy będziemy mogli powiedzieć, czy ból na pewno ustał. Teraz Dominic potrzebuje sprawdzić się na korcie – mówi Bresnik. – Dwa dni temu trenował cztery godziny i były to bardzo intensywne zajęcia. Najważniejsze jest to, że już od ponad dziesięciu dni nie czuje bólu – dodaje jego szkoleniowiec.

Rywalizacja w Monte Carlo rozpoczyna 16 kwietnia.

Dowiedz się więcej na temat: Dominic Thiem

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje