Urszula Radwańska awansowała do drugiej rundy w Indian Wells

Urszula Radwańska (37. miejsce w rankingu ) pokonała Holenderkę Arantxę Rus (70.) 6:3, 6:3 w pierwszej rundzie turnieju tenisowego WTA Tour na twardych kortach w amerykańskim Indian Wells (pula nagród 5,03 mln dolarów).

Początek spotkania był piorunujący w wykonaniu Polki. Po niespełna dwudziestu minutach gry Radwańska prowadziła 5:0! Od tego momentu zaczęły się kłopoty Uli, która oddała trzy kolejne gemy, a w czwartym przegrywała 15:40. Mimo to Polka wygrała dziewiątego gema i całego seta 6:3.

Rus przełamała Radwańską na początku drugiego seta, ale cztery kolejne gemy wygrała Polka. Drugi set również zakończył się wygraną Radwańskiej do trzech.

Mecz trwał godzinę i 28 minut.

W kolejnej rundzie Urszula Radwańska zmierzy się z rozstawioną z numerem 15. Amerykanką Sloane Stephens, która w tym roku dotarła do półfinału Australian Open.

Tymczasem starsza z sióstr Radwańskich - Agnieszka zmierzy się w drugiej rundzie z reprezentantką gospodarzy Marią Sanchez (112.), która pokonała w środę wyżej notowaną (79.) Rosjankę Olgę Puczkową 6:3, 6:3.

Agnieszka Radwańska, zajmująca na liście światowej czwarte miejsce, miała w pierwszej rundzie wolny los.

Tytułu broni Białorusinka Wiktoria Azarenka. Przed rokiem Agnieszka Radwańska odpadła w ćwierćfinale (wyeliminowana przez Azarenkę), a Urszula - w pierwszej rundzie.

Dowiedz się więcej na temat: tenis | urszula radwańska | indian wells