Wimbledon. Iga Świątek ekspresowo w ćwierćfinale

Iga Świątek rozkręca się w juniorskim Wimbledonie z meczu na mecz. W 3. rundzie w nieco ponad godzinę rozbiła Francuzkę Clarę Burel 6:1, 6:2 i awansowała do ćwierćfinału. Do spełnienia tenisowego marzenia, czyli do zwycięstwa w najbardziej prestiżowym turnieju świata, tenisistce warszawskiej Legii zostały jeszcze trzy kroki.

Im dalej w las, tym łatwiej – tak wyglądają dotychczasowe mecze Świątek na londyńskich trawnikach. Najtrudniej było do tej pory w pierwszym spotkaniu, w którym po trudnej trzysetowej walce pokonała turniejową jedynkę Whitney Osuigwe 2:6, 6:3, 6:3.

W kolejnym meczu męczyła się już tylko w drugim secie. Pokazała jednak charakter, bo musiała gonić wynik, a w tie breaku zdominowała rywalkę ze Szwajcarii. Wygrała z Simoną Waltert 6:1, 7:6.

Trzecia runda to już spacerek w wykonaniu 17-latki z Legii. Świątek spędziła na korcie zaledwie 63 minuty i bez żadnych kłopotów wyeliminowała Francuzkę Clarę Burel 6:1, 6:2.

Pora na ćwierćfinał. Tam naprzeciwko naszej tenisistki stanie reprezentantka gospodarzy Emma Raducanu.

Do Londynu Świątek przyjechała po dobrym występie w juniorskim Rolandzie Garrosa gdzie dotarła do półfinału singla oraz wygrała turniej deblowy.