Wimbledon. Kolejna wygrana Igi Świątek

Swoją dobrą grą Iga Świątek potwierdza, że chce zawojować w tym roku juniorski Wimbledon. Młoda Polka na początek imprezy ograła turniejową "jedynkę", w środę w 2. rundzie pokonała Szwajcarkę Simonę Waltert 6:1, 7:6 (2).

Po dobrym występie w Rolandzie Garrosie Iga Świątek przyjechała na Wimbledon z wielkimi nadziejami. W Paryżu odpadła w półfinale singla juniorek i wygrała turniej deblowy.

W Londynie chce więcej. Już w pierwszej rundzie miała trudną przeprawę, bo grała z rozstawioną z numerem jeden Whitney Osuigwe. Po twardym boju zwyciężyła w trzech setach 2:6, 6:3, 6:3.

Polka nie miała ani chwili wytchnienia, bo kolejne jej spotkanie zaplanowano na następny dzień. Przeciwniczka, przynajmniej teoretycznie, była dużo łatwiejsza. Szwajcarka Simona Waltert miała nie sprawić naszej wschodzącej gwieździe zbyt dużych problemów.

Pierwszy set to popis tenisistki warszawskiej Legii, która wygrała 6:1. W drugim zawodniczki szły łeb w łeb. Nie oglądaliśmy żadnego przełamania. 17-latka pokazała, że ma mocną głową, bowiem przez całego seta musiała gonić wynik. Końcówka była jednak jej popisem. Wygrała tie-breaka 7:2, a cały mecz 2-0.

Przed Wimbledonem Świątek przyznała, że do tej pory na kortach trawiastych rozegrała zaledwie kilka meczów. Tym bardziej cieszy jej dobra postawa w początkowej fazie juniorskiego turnieju.

W trzeciej rundzie 17-latka zmierzy się ze swoją rówieśniczką Francuzką Clarą Burel.