WTA Bogota. Deszcz przerwał mecz Magdy Linette

Opady deszczu w stolicy Kolumbii znacząco opóźnią zakończenie meczu w pierwszej rundzie turnieju WTA pomiędzy Magdą Linette (69. WTA) a Jewgienią Rodiną (114. WTA). Grę przerwano w drugim secie, przy stanie 6:3 dla Polki i 2:2 w drugim secie.

W pierwszym secie, trwającym 44 minuty, Rosjanka ani razu nie wygrała swojego gema serwisowego. Poznanianka szybko objęła prowadzenie 2:0, a potem utrzymywała przewagę wygranego podania.

- Dobrze realizujesz plan. Musisz ją ruszyć po korcie. Nie przejmuj się, jeśli ona punktuje. Staraj się ją podmęczyć – doradzał Magdzie trener Izo Zunić podczas przerwy szkoleniowej.

Najbardziej dramatyczny był gem siódmy, wygrany przez Rodinę (17 rozegranych punktów), ale później do końca seta punktowała już tylko starająca się grać agresywnie Linette.

Rosjanka wygrała swoje podanie dopiero w trzecim gemie drugiej partii (2:1), ale Polka po chwili doprowadziła do remisu. Spotkanie przerwano w piątym gemie przy 40:30 dla serwującej Rodiny.

Dla Linette to drugi w tym roku turniej na kortach ziemnych. W Charlestonie przegrała już w pierwszej rundzie z amerykańską kwalifikantką Claire Lu. Na zwycięstwo w WTA Tour poznanianka czeka od początku lutego i ćwierćfinału na Tajwanie.

Dowiedz się więcej na temat: Magda Linette | WTA