WTA Finals. Karolina Pliszkova pierwszą półfinalistką

Karolina Pliszkova pokonała Garbine Muguruzę 6:2, 6:2 w meczu drugiej kolejki Grupy Białej tenisowego turnieju WTA Finals w Singapurze. Czeszka wygrała drugie spotkanie i zapewniła sobie awans do półfinału. Hiszpanka ma jedno zwycięstwo i jedną porażkę.

Pliszkova gładko uporała się z Muguruzą, a mecz trwał zaledwie 63 minuty.

We wcześniejszym pojedynku Venus Williams, po trzech godzinach i 14 minutach gry, zwyciężyła Jelenę Ostapenko 7:5, 6:7 (3:7), 7:5. Amerykanka raz wygrała i raz przegrała, a Łotyszka poniosła porażki w obu spotkaniach.

W tabeli prowadzi Pliszkova, która zapewniła sobie miejsce w półfinale. Pozostałe tenisistki pozostają w grze o drugą lokatę także premiowaną występem w najlepszej czwórce.

W środę odbędą się mecze drugiej kolejki Grupy Czerwonej. Simona Halep zagra z Caroline Wozniacki, a Jelina Switolina z Caroline Garcią.