WTA Miami. Magda Linette zagra z Alison Riske

Magda Linette poznała przeciwniczkę w 1. rundzie Miami Open. Choć Alison Riske musiała przebijać się przez kwalifikacje i jest niżej notowana od polskiej tenisistki, to ona będzie faworytką środowego (ok. 17.30) pojedynku.

W ostatnich tygodniach poznanianka spadła o parę pozycji w rankingu, ale nie zabrało to jej miejsca w głównej drabince. Pierwsza rywalka Polki w Miami Open takiego komfortu nie miała. Riske plasuje się na początku drugiej setki, w związku z czym musiała stanąć do kwalifikacji na Florydzie.

Do awansu do głównej drabinki Riske wystarczyły tylko trzy sety. W pierwszym meczu 27-latka pokonała Ons Jabeur 7:5, 6:1, natomiast w drugim okazała się lepsza od Oceane Dodin, która przegrała pierwszą partię 1:6 i zrezygnowała z dalszej gry.

We wtorek Alison Riske została dolosowana do Magdy Linette. Polska tenisistka z pewnością mogła trafić lepiej, bowiem w dotychczasowych trzech meczach z Amerykanką poniosła trzy porażki, wygrywając tylko jednego seta. W sierpniu w Stanford Riske pokonała Linette 6:2, 6:4.

Najwyżej notowaną z Polek w Miami jest Agnieszka Radwańska, która jako rozstawiona z numerem 30 miała wolny los w 1. rundzie, a turniej rozpocznie pojedynkiem z Alison van Uytvanck.

Dowiedz się więcej na temat: Magda Linette | wta miami