WTA Rzym. Porażka Linette w kwalifikacjach

Magda Linette (70. WTA) nie zagra w turnieju głównym Internazionali BNL D'Italia. W pierwszej rundzie eliminacji Polka przegrała z reprezentującą Australię Ajlą Tomljanovic (71. WTA) 2:6, 6:3, 4:6. Przed tygodniem poznanianka nie przebrnęła także eliminacji Mutua Madrid Open.

Tegoroczna kampania na europejskiej ziemi nie jest udana w wykonaniu Linette. Z czterech rozegranych dotąd meczów (jeden w Rabacie, dwa w Madrycie, jeden w Rzymie) przegrała ona aż trzy. To trochę niepokoi w kontekście Rolanda Garrosa, gdzie bronić będzie musiała punktów za ubiegłoroczną trzecią rundę.

Sobotni mecz lepiej rozpoczęła Tomljanovic, bo od ekspresowego przełamania. Do końca pierwszego seta Polka straty nie odrobiła, tracąc podanie po raz drugi w siódmym gemie. W drugiej partii była już jednak lepsza o jedno przełamanie, obejmując prowadzenie po breakach na 3:1 i 4:2.

Decydującego seta też lepiej rozpoczęła Linette, która po dwóch breakach prowadziła już 4:1(!). Niestety potem nastąpiła seria pięciu gemów wygranych przez Australijkę, która wygrała mecz po godzinie i 55 minutach.

Dowiedz się więcej na temat: Magda Linette