WTA Rzym. Simona Halep staranowała Naomi Osakę

Liderka światowego rankingu Rumunka Simona Halep w wielkim stylu rozpoczęła tegoroczny turniej WTA w Rzymie. W drugiej rundzie Internazionali BNL d'Italia pokonała triumfatorkę z Indian Wells Naomi Osakę 6:1, 6:0. Co ciekawe, w swoim pierwszym meczu Japonka rozbiła Wiktorię Azarenkę 6:0, 6:3.

Halep zrewanżowała się tym samym Osace za porażkę w półfinale tegorocznego Indian Wells i może się pochwalić bilansem 4-1 w meczach z Japonką.

Rumunka do sukcesu potrzebowała w środę zaledwie 59 minut. To Osaka wygrała premierowego gem, ale 12 kolejnych padło już łupem rywalki. Japonka popełniła aż 29 niewymuszonych błędów, przy ledwie 10 uderzeniach wygrywających, nie wykorzystując ani jednego z sześciu break pointów. Po swoim drugim serwisie Osaka wygrała zaledwie 20 proc. wymian.

Trudno w to uwierzyć, ale Naomi dobrze rozpoczęła mecz. Znakomicie poruszała się po korcie, świetnie funkcjonował jej forhend i miała aż cztery piłki na 2:0. Po zaledwie ośmiu minutach wszystko się jednak zacięło i do końca meczu jej gra pozostała na dramatycznie niskim poziomie.

Kolejną rywalką Halep będzie lepsza z pary Donna Vekić – Madison Keys.

Obrończyni tytułu z Rolanda Garrosa Jelena Ostapenko pokazała, że im bliżej paryskiego turnieju, tym jej forma lepsza. W drugiej rundzie w Rrzymie Łotyszka dość łatwo pokonała Zhang Shuai 6:2, 7:5.

W pierwszym secie Chinka niewiele mogła wskórać. Ostapenko rozpoczęła od szybkiego prowadzenia 4:0 i bez większych problemów zdołała zamknąć partię.

Drugiego seta Łotyszka rozpoczęła od przełamania, ale Zhang z czasem zaczęła grać zdecydowanie lepiej, co zaowocowało rebreakiem na 4:4, a nawet prowadzaniem 5:4. Wówczas jednak Ostapenko zaczęła grać swój najlepszy tenis, wygrywając trzy kolejne gemy.

W trwającym 70 minut spotkaniu Łotyszka imponowała siłą i ofensywnym stylem gry, notując 27 wygrywających uderzeń, przy 10 ze strony rywalki.

W tym sezonie Jelena na kortach ziemnych ma bilans 2-2. Jako szósta rakieta świata nie musi martwić się jednak o miejsce w drabinkach głównych. Przed rokiem w stolicy Włoch musiała przebijać się przez eliminacje.

O miejsce w ćwierćfinale turnieju WTA w Rzymie Ostapenko powalczy z lepszą z pary Johanna Konta - Hsieh Su-Wei.