WTA Shenzhen: Kristyna Pliszkova - Jelena Ostapenko 6:1, 6:4

Pierwsza wielka sensacja nowego sezonu. W 1. rundzie turnieju w Shenzhenie mistrzyni Rolanda Garrosa Jelena Ostapenko przegrała z Kristyną Pliszkovą 1:6, 4:6. 25-letnia Czeszka to siostra bliźniaczka byłego numeru 1 Karoliny.

Pierwszy set trwał 39 minut, z czego sam drugi gem aż 14. Nie ma przesady w tym, że ustawił on przebieg całego spotkania. Siódma rakieta świata obroniła cztery breakpointy. Gdy za piątym razem Ostapenko pękła, Pliszkova miała już z górki.

Czeska tenisistka rozpędziła się tak bardzo, że przy serwisie Łotyszki była jedną piłkę od wygraniu pierwszego seta na sucho. Druga partia była bardziej zacięta. Decydujący atak bliźniaczka byłej liderki rankingu przypuściła przy stanie 4:4.

- W drugim secie troszeczkę się denerwowałam, ale dziś bardzo dobrze funkcjonował mój serwis, co było moim wielkim atutem - cieszyła się mniej utalentowana z sióstr, dla której było to dopiero drugie zwycięstwo w karierze z tenisistką z top 10.

W meczu o ćwierćfinał 61. na świecie Pliszkovą czeka teoretycznie łatwiejsze zadanie. Za rywalkę będzie miała 105. w rankingu Anę Bogdan, która na otwarcie chińskiej imprezy bez straty seta pokonała wyżej notowaną Camilę Giorgi 6:4, 6:2.

We wtorek z turniejem w Shenzhenie pożegnała się Magda Linette, która w 2. rundzie dotkliwie przegrała z Timeą Babos 2:6, 1:6.