WTA Shenzhen: Timea Babos - Magda Linette 6:2, 6:1

Na 2. rundzie turnieju w Shenzhenie zatrzymała się 72. w światowym rankingu Magda Linette. We wtorek polska tenisistka doznała dotkliwej porażki z wyżej notowaną Timeą Babos 2:6, 1:6.

Linette zaczęła sezon w sylwestra wyczerpującym meczem z Janą Czepelovą. W niedzielę spędziła na korcie grubo ponad dwie godziny. Drugie spotkanie tenisistki z Poznania w nowym sezonie było dwa razy krótsze.Więcej czasu niż na korcie Magda Linettespędziła w szatni, czekając na wyjście na kort centralny. Z powodu przeciągającego się meczu Marii Szarapowej z Alison Riske pojedynek Polki opóźnił się o dwie godziny.

W meczu z faworyzowaną Węgierką druga polska rakieta od początku wyglądała, jakby została w szatni. Problemy Magdy Linette zaczęły się już w trzecim gemie, kiedy po raz pierwszy straciła podanie. Do końca seta wygrała tylko jednego gema.

W drugim secie było jeszcze gorzej. Linette zaistniała w nim dopiero wtedy, kiedy przegrywała 0:5. Break w takiej sytuacji był marnym pocieszeniem, ponieważ w tej odsłonie Polka przegrała wszystkie swoje gemy serwisowe. Dała się też przełamać 55. na świecie rywalce również na koniec.

Z polskich singlistek na poziomie WTA Tour w tym tygodniu w grze pozostaje zatem już tylko Agnieszka Radwańska, która wcześniej we wtorek w 1. rundzie turnieju w Auckland nie bez problemów pokonała Brazylijkę Beatriz Haddad Maię 6:2, 4:6, 6:2.

W pierwszym tygodniu 2017 roku Magda Linette nie przeszła kwalifikacji w Auckland, dlatego nie miała do obrony żadnych punktów. Mimo porażki w 2. rundzie w Shenzhenie poznanianka może nawet symbolicznie awansować w rankingu. Na razie wirtualnie pozostaje sąsiadką wtorkowej rywalki Agnieszki Radwańskiej.