Wylicytuj koszulkę Federera i wspomóż chorego Olka!

Na aukcję charytatywną trafiła jedyna w swoim rodzaju koszulka, w której Roger Federer, w parze ze Stanislasem Wawrinką, zdobył złoty medal olimpijski w grze podwójnej w 2008 roku w Pekinie. Przedmiot przekazał na licytację rektor Politechniki Rzeszowskiej prof. dr hab. inż. Tadeusz Markowski. Całkowity dochód ze sprzedaży koszulki zostanie przekazany na leczenie Olka, chłopca jednego na milion.

Do koszulki dołączone jest zdjęcie z autografem Federera oraz list potwierdzający jego autentyczność. Jej dotychczasowym właścicielem był rektor PRz, który dostał ją w zeszłym roku od znajomego na 70. urodziny.

Reklama

- Nie znam Federera, ale znajomy podarował mi tę koszulkę ze względu na moje zainteresowanie tenisem - wyjaśnia Tadeusz Markowski w rozmowie z eurosport.interia.pl.

Markowski był nieźle zapowiadającym się juniorem, ale kiedy przyszło do wyboru przyszłości, zdecydował się na karierę wykładowcy akademickiego. O wielkiej miłości nigdy jednak nie zapomniał. Potem regularnie triumfował w mistrzostwach Polski nauczycieli akademickich. Mimo 71 lat rektor Politechniki Rzeszowskiej przynajmniej raz w tygodniu stara się rozegrać partyjkę tenisa.

- Chyba najmilszym wspomnieniem mojej tenisowej kariery był mecz w grze mieszanej, który jako późny junior rozegrałem z naszą finalistką Wimbledonu Jadwigą Jędrzejowską - wspomina.

Profesor Markowski ma w domu pokaźną kolekcję tenisowych pamiątek ("Kto jeszcze pamięta drewniane slazengery?"), ale wkrótce zostanie ona uszczuplona o ten najcenniejszy łup. - Nie wahałem się jednak ani chwili - zapewnia rektor Politechniki Rzeszowskiej.

Złota koszulka Rogera Federera jest gratką dla kolekcjonerów, co już znajduje odzwierciedlenie w cenie. Na trzy dni przed końcem za koszulkę trzeba już zapłacić ponad 5000 złotych. Aukcja trwa do końca soboty.

Cały dochód z aukcji zostanie przekazany na leczenie Olusia - chłopca jednego na milion. Po jego urodzeniu okazało się że cierpi na tibial hemimelię - choroba ta występuje raz na milion urodzeń i charakteryzuje ją brak lub niedorozwój kości piszczelowej. Aby Oluś mógł być w pełni sprawny i prawidłowo się rozwijać potrzebuje operacji, którą przeprowadzają lekarze w USA, a jej koszt wynosi 1,5 mln zł.

Inicjatorem A(u)kcji Trzy Serca jest Studenckie Koło Naukowe Komunikacji Marketingowej "Brief", działające przy Politechnice Rzeszowskiej.

Dowiedz się więcej na temat: roger federer

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje