Zaskakująca Fręch o krok od głównej drabinki Australian Open

20-letnia łodzianka w tym roku debiutuje w eliminacjach wielkoszlemowej imprezy, ale jak na razie idzie jej znakomicie. W sobotę nad ranem polskiego czasu Magdalena Fręch po trwającym równo dwie godziny spotkaniu pokonała Rosjankę Sofię Żuk 6:3, 4:6, 6:2. Pojedynek był rozgrywany na raty, bo wcześniej bardzo przeszkadzał deszcz.

W Melbourne padało praktycznie przez cały piątek i Polka była w stanie rozegrać zaledwie gema. Potem mecz zawieszono i wznowiono go praktycznie dzień później.

Fręch, która w pierwszej rundzie wygrała z wyżej notowaną Miyu Kato z Japonii 6:4, 6:3 po przymusowej przerwie prezentowała się dobrze. Miała kilka szans na przełamanie w inauguracyjnym secie i udało jej się to w ósmym gemie. Potem przypieczętowała zwycięstwo w partii znakomitym gemem serwisowym.

Druga odsłona była równie wyrównana, choć początek tego nie zapowiadał. Żuk, a więc mistrzyni juniorskiego Wimbledonu z 2015 roku straciła podanie i szybko przegrywała 0:2. Potem jednak się odrodziła. Po siedmiu gemach i prowadzeniu Rosjanki 4:3 znów zaczęło padać. 80-minutowa przerwa zakończyła się tym, że mecz dokończono w hali. Czegoś takiego w eliminacjach wielkoszlemowej imprezy nie było od ponad 20 lat, czyli od czasu Wimbledonu w 1997. Polka straciła podanie, potem je odzyskała i znów straciła. Przegrała seta 4:6.

Decydujący set był popisem debiutantki. 163. w rankingu WTA Fręch z dwoma przełamaniami wygrywała już 4:1. Ostatecznie pewnie zwyciężyła 6:2. Co ciekawe, od momentu oficjalnego rozpoczęcia pojedynku do jego zakończenia minęły ponad 22 godziny.

Rywalką młodej Polki w ostatniej rundzie kwalifikacji będzie Amerykanka Kayla Day (151. WTA), która pokonała Chinkę Xinyuan Han (134.).

Wielkoszlemowy Australian Open rozpocznie się 15 stycznia. Relacje na żywo w Eurosporcie 1, Eurosporcie 2 i usłudze Eurosport Player.