Zięć Zbigniewa Bońka będzie doradzał, jak zatrzymać Huberta Hurkacza

Mało znany Matteo Berrettini zagra z Hubertem Hurkaczem w drugiej rundzie eliminacji Australian Open. Trenerem Włocha jest Vincenzo Santoparde, zięć… prezesa PZPN Zbigniewa Bońka.

Debiutujący w eliminacjach Hurczak nie miał łatwego losowania, bo na początku trafił na doświadczonego, ale mającego swoje kłopoty Tejmuraza Gabaszwilego. 32-Rosjanin urodzony w Gruzji przystępował do spotkania w fatalnej formie. Od dawna nie wygrał meczu (przed Melbourne zaliczył serię 16 porażek z rzędu), a Polak skrzętnie to wykorzystał. Zwyciężył w trzech setach.

Reklama

W drugim spotkaniu naprzeciwko Hurkacza stanie zupełnie inny rywal. Młody, niedoświadczony Włoch Berrettini dopiero co stawia pierwsze kroki na światowych kortach, ale na pewno nie można go lekceważyć. 21-latek w Dausze przeszedł przez eliminacje, a w imprezie głównej pokonał doświadczonego Viktora Troickiego.

Za wyniki rzymianina odpowiada… zięć Zbigniewa Bońka Vincenzo Santopadre, który plasował się kiedyś w najlepszej setce rankingu ATP. Pojedynek polsko-włoski odbędzie się w nocy z czwartku na piątek naszego czasu. Aby awansować do drabinki głównej Australian Open, trzeba wygrać trzy spotkania.

W pierwszej rundzie z eliminacjami pożegnał się drugi z Polaków Kamil Majchrzak.

Kaszaj

Dowiedz się więcej na temat: Zbigniew Boniek | Hubert Hurkacz

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje