Zverev przejmie mentora Murraya?

Czwarty w światowym rankingu Alexander Zverev miał sondować możliwość zatrudnienia Ivana Lendla, uznanego w środowisku szkoleniowca, pod którym największe sukcesy odnosił Andy Murray. Informację ujawnił... Boris Becker, były trener Novaka Djokovicia.

21-letni Zverev w ostatnim czasie rozstał się z Juanem Carlosem Ferrero. Lendl jest do wzięcia, po tym jak w listopadzie po raz drugi w karierze za dalszą współpracę podziękował mu Andy Murray. Prowadząc Brytyjczyka, Lendl wyrobił sobie markę w środowisku. Doprowadził Murraya do dwóch tytułów wielkoszlemowych.

Reklama

W tej chwili młodego tenisistę prowadzi wyłącznie jego ojciec Alexander Zverev senior. Ivan Lendl jest w dobrych relacjach z rodziną Zverevów. Pierwsze rozmowy na temat współpracy miały się już odbyć w Miami.

O tym, że coś jest na rzeczy, mówi obracający się w tym środowisku Boris Becker. - Wiem, że Sascha i Ivan spotkali się i rozmawiali na ten temat. Pozostaje pytanie o zgranie tego w czasie, budżetu i potrzeby - wyznał Becker.

W tym tygodniu Alexander Zverev z powodzeniem występuje w Monte Carlo Masters. Po trzech trzysetówkach niemiecki tenisista awansował do półfinału, w którym w sobotę jego rywalem będzie Kei Nishikori.

PCE

Dowiedz się więcej na temat: Alexander Zverev | Ivan Lendl

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje