MŚ w saneczkarstwie - dwa złote medale Geisenberger

Niemka Natalie Geisenberger wywalczyła dwa złote medale w mistrzostwach świata w saneczkarstwie. Na olimpijskim torze w kanadyjskim Whistler triumfowała w konkurencji jedynek i sztafet.

Geisenberger, która sięgnęła po swój pierwszy tytuł indywidualny (wcześniej trzykrotnie była druga), sprawiła sobie prezent na 25. urodziny - będzie je obchodziła 5 lutego. Wyprzedziła czterokrotną złotą medalistkę MŚ, rodaczkę Tatjanę Huefner oraz zawodniczkę gospodarzy Alex Gough.

Ewa Kuls (UKS Nowiny Wielkie) zajęła 24. miejsce w pierwszym ślizgu i nie zakwalifikowała się do finałowego.

W rywalizacji sztafet za Niemcami uplasowały się reprezentacje Kanady i Łotwy. Polacy zostali sklasyfikowani na ósmej pozycji wśród 12 ekip.

Niemieccy saneczkarze zanotowali komplet wygranych w MŚ 2013, wcześniej triumfowali Felix Loch w jedynkach oraz Tobias Wendl i Tobias Arlt w dwójkach.