PŚ w kombinacji norweskiej: 43. zwycięstwo Frenzela, Polacy daleko

Niemiec Eric Frenzel po raz 43. w karierze wygrał zawody Pucharu Świata w kombinacji norweskiej. We wtorek był najlepszy w Trondheim, wyprzedzając lidera klasyfikacji generalnej PŚ Japończyka Akito Watabe. Polacy zajęli odległe miejsca.

"Biało-Czerwoni" tym razem nie zdobyli pucharowych punktów. Adam Cieślar był 36., a Szczepan Kupczak 38. w gronie 43 zawodników, którzy ukończyli rywalizację.

Po skoku prowadził Watabe, ale nie zdołał odeprzeć ataku Frenzela i przegrał z nim o sekundę. Trzecie miejsce zajął inny Niemiec Fabian Riessle.

Na pięć zawodów przed końcem sezonu Japończyk ma 149 punktów przewagi nad Norwegiem Janem Schmidem i jest bliski zdobycia po raz pierwszy w karierze Pucharu Świata.