PŚ w kombinacji. Szczepan Kupczak z 26. wynikiem, Słowiok 33.

Szczepan Kupczak zajął 26. miejsce w zawodach PŚ w kombinacji norweskiej w Klingenthal. Polak zaliczył duży spadek po biegu, bowiem pierwszą część rywalizacji na skoczni ukończył na 17. pozycji. Wygrał zawodnik gospodarzy Niemiec Fabian Riessle.

Kupczak popisał się bardzo udanym skokiem na odległość 135,5 metra. Dzięki temu na półmetku rywalizacji plasował się w drugiej dziesiątce, a prowadził Riessle. Reprezentant Niemiec skoczył 139,5 metra.

Szansę na wysoką lokatę Kupczak pogrzebał w biegu na 10 km i w efekcie zaliczył spadek aż o dziewięć pozycji. Jednak cieszy kolejnych pięć "oczek" do klasyfikacji generalnej. Nasz zawodnik punktował w tym sezonie po raz czwarty.

Drugi z reprezentantów Polski Paweł Słowiok zajął 33. miejsce. Na skoczni osiągnął tylko 117 m, przy czym musiał sobie poradzić z trudniejszymi warunkami niż Kupczak.

Po raz ósmy w karierze wygrał Riessle. Drugie miejsce zajął Eero Hirvonen (stratą 12,2 sekundy), a trzecie Akito Watabe ze stratą (-22,1).