PŚ w łyżwiarstwie szybkim - Polacy na trzecim miejscu w Erfurcie

Zbigniew Bródka (UKS Błyskawica Domaniewice), Konrad Niedźwiedzki i Jan Szymański (obaj LKS Poroniec Poronin) zajęli w niemieckim Erfurcie trzecie miejsce w wyścigu drużynowym zawodów Pucharu Świata łyżwiarzy szybkich. Wygrali Holendrzy przed Koreańczykami.

Po trzech imprezach cyklu Polska plasuje się na piątym miejscu. Prowadzą Holendrzy, którzy wygrali wszystkie zawody przed Koreą Płd., Rosją, Norwegią i Polską.

Koleżanka klubowa Niedźwiedzkiego i Szymańskiego - Katarzyna Bachleda-Curuś uplasowała się na czwartym miejscu na 1500 m. Zwyciężyła Holenderka Ireen Wuest przed rodaczkami Diane Valkenburg i Marrit Leenstrą. Natalia Czerwonka (MKS Cuprum Lubin) była 13. Piąta w grupie B na tym dystansie była Katarzyna Woźniak (WTŁ Stegny Warszawa).

Dyskwalifikacja Artura Wasia (Nowy Marymont Warszawa) na 500 m spowodowała jego spadek na dziewiąte miejsce w klasyfikacji generalnej PŚ na tym dystansie.

W niedzielę, w ostatnim dniu zawodów, kobiety pobiegną na 1000 m i w konkursie drużynowym. Mężczyźni zmierzą się na 500 i 1500 m.