PŚ w łyżwiarstwie szybkim - zwycięstwo Szymańskiego w gr. B na 5000 m

Jan Szymański (niestowarzyszony) wygrał czasem 6.29,51 rywalizację grupy B na 5000 m w inauguracyjnych zawodach Pucharu Świata w łyżwiarstwie szykim w japońskim Obihiro. Pierwszego dnia startowało jeszcze dziewięcioro Polaków.

Wynik Szymańskiego, brązowego medalisty igrzysk olimpijskich w Soczi w biegu drużynowym, dałby mu w grupie A dziewiątą lokatę. 

Reklama

Na tym samym dystansie Adrian Wielgat (Orzeł Elbląg) w grupie B zajął dziesiąte - 6.45,88, a Roland Cieślak (Pilica Tomaszów Mazowiecki) 15. miejsce - 6.49,71. Najlepszy okazał się siedmiokrotny medalista olimpijski Holender Sven Kramer - 6.20,90.

W wyścigu na 500 m Artur Nogal (Legia Warszawa) był 19. w gr. A - 36,07, a na zapleczu Piotr Michalski sklasyfikowany został na 16. pozycji - 36,18. Najszybszy był wicemistrz olimpijski z Soczi Holender Jan Smeekens - 35,06. 

Polki startowały tylko na dystansie 3000 m. W grupie A uplasowały się na dwóch ostatnich miejscach. Luiza Złotkowska (Sparta Grodzisk Mazowiecki) była 15. - 4.15,84, a Katarzyna Woźniak (AZS AWF Katowice) 17. - 4.17,17. Najlepszy czas uzyskała Holenderka Ireen Wuest 4.04,91.

W grupie B reprezentantki "Biało-czerwonych" także zajęły odległe lokaty. Aleksandra Goss (WTŁ Stegny Warszawa) - 4.20,99 była 12., Urszula Włodarczyk - 4.25,69 - 17., a jedną pozycję niżej znalazła się Angelika Fudalej (obie AZS AWF Katowice) - 4.26,17.

Bez udziału Polek odbyła się rywalizacja na 500 m. Wygrała ją Koreanka Sang-Hwa Lee - 38,07.

Zawody potrwają do niedzieli.

Wyniki pierwszych zawodów Pucharu Świata w łyżwiarstwie szybkim sezonu 2014/15 w japońskim Obihiro:

mężczyźni

    500 m - gr. A

 1. Jan Smeekens (Holandia)         35,06

 2. Paweł Kuliżnikow (Rosja)        35,16

 3. Rusłan Muraszow (Rosja)         35,24

...

19. Artur Nogal (Polska)            36,07

    500 m - gr. B

 1. Aleksiej Jesin (Rosja)          35,25

... 

16. Piotr Michalski (Polska)        36,18

    5000 m - gr. A

 1. Sven Kramer (Holandia)        6.20,90

 2. Aleksandr Rumiancew (Rosja)   6.23,56

 3. Wouter olde Heuvel (Holandia) 6.24,03

    5000 m - gr. B

 1. Jan Szymański (Polska)        6.29,51

...

10. Adrian Wielgat (Polska)       6.45,88

15. Roland Cieślak (Polska)       6.49,71

kobiety

    500 m - gr. A

 1. Sang-Hwa Lee (Korea Płd.)       38,07

 2. Nao Kodaira (Japonia)           38,18

 3. Olga Fatkulina (Rosja)          38,50

    500 m - gr. B

 1. Vanessa Bitnner (Austria)       38,50

    3000 m - gr. A

 1. Ireen Wuest (Holandia)        4.04,91

 2. Martina Sablikova (Czechy)    4.06,11

 3. Jorien Voorhuis (Holandia)    4.07,04

...

15. Luiza Złotkowska (Polska)     4.15,84

16. Katarzyna Woźniak (Polska)    4.17,17

    3000 m - gr. B

 1. Ivanie Blondin (Kanada)       4.08,23

...

12. Aleksandra Goss (Polska)      4.20,99

17. Urszula Włodarczyk (Polska)   4.25,69

18. Angelika Fudalej (Polska)     4.26,17

Dowiedz się więcej na temat: Jan Szymański | łyżwiarstwo figurowe | Puchar Świata

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje