Ekstraliga żużlowa: Stelmet Falubaz Zielona Góra - Unibax Toruń 43:46

Żużlowcy Stelmetu Falubaz Zielona Góra przegrali przed własną publicznością z Unibaksem Toruń 43:46 w meczu 5. kolejki ekstraligi

Spotkanie Stelmetu Falubazu Zielona Góra z Unibaksem Toruń określane jako mecz dwóch pretendentów do mistrzowskiego tytułu dostarczyło mnóstwo emocji. Dramaturgia była potęgowana jeszcze przez groźnie wyglądające upadki.

Reklama

W ekipie zielonogórskiej na tor upadali: Piotr Protasiewicz, Patryk Dudek i Andreas Jonsson. Ten ostatni w wyniku karambolu z Emilem Pulczyńskim w siódmej gonitwie nie był w stanie kontynuować zawodów.

Już bez Jonssona, w drugiej fazie zawodów Stelmet Falubaz walczył o zwycięstwo. Dwie podwójne wygrane w biegach jedenastym i dwunastym wyprowadziły zielonogórzan na pięciopunktowe prowadzenie. Goście odpowiedzieli błyskawicznie. W trzynastej gonitwie znakomitą jazdę zaprezentowali Tomasz Gollob i Darcy Ward. Walczył z nimi Patryk Dudek, ale bezskutecznie.

Ward i Gollob rozstrzygnęli na swoją korzyść także ostatni, decydujący wyścig. Po czternastu biegach gospodarze prowadzili 42:41. Stelmetowi Falubazowi do końcowego sukcesu wystarczył remis, goście musieli wygrać. Zadanie torunianom ułatwił Jarosław Hampel. Najskuteczniejszy w całym spotkaniu reprezentant gospodarzy dotknął taśmy. W powtórce Gollob i młodszy od niego o blisko o dwadzieścia lat Ward nie dali szans Piotrowi Protasiewiczowi i Kamilowi Adamczewskiemu, który zastępował Hampela. Torunianie za sprawą wygranej 5:1 w piętnastym wyścigu wygrali całe spotkanie 46:43 i jako jedyni utrzymują status niepokonanych w żużlowej ekstralidze.

Najskuteczniejszy w ekipie gości był Tomasz Gollob, zdobywca 13 punktów. Doświadczony żużlowiec tonował jednak nastroje: "To jest dopiero początek. Przed nami wiele spotkań. Droga do końcowego sukcesu jest jeszcze daleko".

Lider zielonogórzan z kolei przyznał, że nie pamięta kiedy ostatni raz dotknął taśmy. Ta pomyłka kosztowała najprawdopodobniej zwycięstwo zespół gospodarzy. "Ruszył się trochę Darcy Ward. A w momencie, gdy taśma jest trzymana długo, naprawdę niewiele trzeba, by ją zerwać" - wyjaśnił Hampel.

Stelmet Falubaz Zielona Góra - Unibax Toruń 43:46

Stelmet Falubaz Zielona Góra: Jarosław Hampel 11 (2,3,3,3,t), Patryk Dudek 9 (3,3,w,1,2), Piotr Protasiewicz 7 (d,2,1,3,1), Jonas Davidsson 5 (0,1,1,2,1), Andreas Jonsson 4 (2,2,-,-), Krzysztof Jabłoński 4 (2,0,2,0,-), Kamil Adamczewski 3 (1,0,u,2,0).

Unibax Toruń: Tomasz Gollob 13 (1,3,3,3,3), Darcy Ward 12 (3,2,3,2,2), Chris Holder 11 (3,3,2,w,3), Adrian Miedziński 4 (w,1,2,1,w), Kamil Brzozowski 3 (1,1,1,0), Emil Pulczyński 3 (2,w,1), Paweł Przedpełski 0 (0,0,0).

Najlepszy czas dnia: Patryk Dudek - 59,50 sek. w czwartym biegu. Sędziował Artur Kuśmierz (Częstochowa) Widzów ok. 9 tysięcy.


Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy