Ekstraliga żużlowa: Unia - Falubaz 58:32

Żużlowcy Unii Tarnów wygrali przed własną publicznością z Stelmetem Falubazem Zielona Góra 58:32 w meczu ekstraligi.

Tarnowianie z nawiązką zrewanżowali się za porażkę różnicą 18 punktów, poniesioną na torze w Zielonej Górze. Obie drużyny wystąpiły w osłabionym składzie. W drużynie z Tarnowa zabrakło Leona Madsena, a w zespole Falubazu - Andreasa Jonssona.

Reklama

Mecz rozpoczął się od wygranej najlepszego zawodnika tego spotkania Macieja Janowskiego, a pierwszy punkt w tym sezonie zdobył zastępujący Madsena Patryk Hougard. O niespodziankę w drugim biegu postarali się juniorzy "Jaskółek". Kacper Gomólski i Mateusz Borowicz pokonali podwójnie reprezentanta kraju Patryka Dudka i Kamila Adamczewskiego.

W trzecim wyścigu zielonogórzanie postraszyli tarnowian. Para Piotr Protasiewicz - Krzysztof Jabłoński pokonała podwójnie Artema Łagutę i Martina Vaculika. Riposta gospodarzy była błyskawiczna. Dwa następne wyścigi zakończyły się ich wygraną 5:1.

W szóstym najlepszy zawodnik Falubazu Protasiewicz zwyciężył przed Januszem Kołodziejem i Jabłońskim i tarnowianie prowadzili już 22:14. W drużynie Falubazu nadal słabo spisywał się najskuteczniejszy do tej pory żużlowiec ekstraligi Jarosław Hampel, który przyjechał na ostatniej pozycji za Hougardem, Janowskim i Dudkiem. Trener Rafał Dobrucki próbował ratować wynik, stosując rezerwy taktyczne, ale aż trzykrotnie te zmiany nie przyniosły rezultatu, bowiem tarnowianie zwyciężali w identycznym stosunku 4:2.

W dziesiątym wyścigu zwyciężył Vaculik, a defekt miał jadący na drugiej pozycji Hampel i w tym momencie tarnowianie odrobili 18-punktową stratę z Zielone Góry.

W najciekawszym 13. wyścigu przez trzy i pół okrążenia prowadził Hampel, ale kapitalnym atakiem na ostatnim łuku wyprzedził go Janowski, trzeci przyjechał Vaculik, a czwarty Jabłoński i tarnowianie przed biegami nominowanymi prowadzili już różnicą 22 pkt (50:28).

W 14. wyścigu Łaguta i Vaculik pokonali podwójnie Dudka i Jensena, a w ostatnim Janowski znów pokazał klasę, zwyciężając przed Protasiewiczem, Hampelem i Kołodziejem.

Na sukces Unii zapracowała solidarnie cała drużyna. W drużynie Falubazu najskuteczniejszym zawodnikiem był Protasiewicz. Dopiero w piątym starcie wygrał swój bieg Dudek, a zupełnie rozczarował najlepszy do tej pory zawodnik zielonogórzan Hampel.

Unia Tarnów - Stelmet Falubaz Zielona Góra 58:32

Unia Tarnów: Maciej Janowski 14 (3,2,3,3,3), Janusz Kołodziej 11 (3,2,3,3,0), Artiom Łaguta 9 (1,2,1,2,3), Martin Vaculik 9 (0,3,3,1,2), Patryk Hougard 6 (1,3,1,1), Kacper Gomólski 6 (3,2,1), Mateusz Borowicz 3 (2,0,1).

Stelmet Falubaz Zielona Góra: Piotr Protasiewicz 12 (3,3,2,2,d,2), Patryk Dudek 8 (1,1,0,2,3,1), Jarosław Hampel 6 (1,0,2,d,2,1), Krzysztof Jabłoński 3 (2,1,0,0,0), Jonas Davidsson 2 (2,0), Mikkel B. Jensen 1 (0,1,0), Kamil Adamczewski 0 (0,0).

Sędzia: Artur Kuśmierz (Częstochowa). Widzów 10 000. Najlepszy czas dnia Janusz Kołodziej w czwartym wyścigu - 69,68 s.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje