Ekstraliga żużlowa: Unia Leszno - Włókniarz Częstochowa 52:38

Fogo Unia Leszno - KantorOnline Włókniarz Częstochowa 52:38.

Kibice zgromadzeni na stadionie im. Alfreda Smoczyka obejrzeli bardzo ciekawe zawody i pierwsze zwycięstwo gospodarzy. Niemal w każdym wyścigu toczyła się zacięta walka o pozycje, sporo było też upadków, na szczęście niegroźnych dla ich uczestników.

Reklama

Pierwsza kolizja miała miejsce już w inauguracyjnym pojedynku. Zabrakło miejsca na pierwszym łuku dla Grzegorza Zengoty. W powtórce leszczyńska para Zengota/Nicki Pedersen pokonała podwójnie gości - Petera Kildemanda i Mirosława Jabłońskiego. Debiutujący w barwach Fogo Unii Pedersen musiał jednak do ostatnich metrów bronić się przed atakami swojego rodaka Kildemanda.

W następnym wyścigu jeden z najmocniejszych duetów młodzieżowych w ekstralidze - Tobiasz Musielak, Piotr Pawlicki - nieoczekiwanie przegrał podwójnie z juniorami z Włókniarza - Arturem Czają i Rafałem Malczewskim.

Do dość niecodziennej sytuacji doszło w kolejnym biegu, kiedy to Jabłoński wywiózł w bandę swojego kolegę z drużyny Rune Holtę i został wykluczony z powtórki. Ale jazda parą nie była też mocną stroną gospodarzy, bowiem znakomicie spisujący się w ekipie gości Grzegorz Walasek wykorzystał nieporozumienie Mikkela Michelsena i Kennetha Bjerre i wygrał szósty wyścig.

Częstochowianie, choć do Leszna przyjechali osłabieni brakiem kontuzjowanych Rosjanina Grigorija Łaguty i Duńczyka Michaela Jepsena Jensena, długo walczyli o korzystny wynik. Poza Walaskiem, udanie swoją szansę wykorzystał po raz pierwszy startujący w polskiej ekstralidze Kildemand, poprawnie jeździli Holta i Czaja. To było jednak za mało na dość solidnie prezentujący się leszczyński zespół.

Losy spotkania rozstrzygnęły się w 12. biegu - do tego momentu, przewaga leszczynian oscylowała na pozimie 6-8 punktów. Wówczas Bjerre z Musielakiem wygrali podwójnie i na trzy biegi przed końcem wygrywali 41:31. Sukces Fogo Unii przypieczętowali Bjerre z Pedersenem - Duńczycy w tym sezonie z pewnością będą mocnym punktem leszczyńskiej drużyny.

Fogo Unia Leszno - KantorOnline Włókniarz Częstochowa 52:38

Fogo Unia Leszno: Kenneth Bjerre 14 (3,2,3,3,3), Nicki Pedersen 12 (2,3,2,3,2), Przemysław Pawlicki 9 (2,2,0,2,3), Grzegorz Zengota 5 (3,1,1,0), Tobiasz Musielak 5 (0,3,2,0), Piotr Pawlicki 5 (1,3,1), Mikkel Michelsen 2 (1,0,1,0).

KantorOnline Włókniarz Częstochowa: Grzegorz Walasek 12 (1,3,2,3,0,2,1), Peter Kildemand 9 (1,t,2,3,1,2,0), Rune Holta 8 (2,1,3,d,1,1), Artur Czaja 6 (2,1,0,2,0,1), Rafał Malczewski 3 (3,0), Mirosław Jabłoński 0 (0,w,w).

Sędziował: Piotr Lis (Lublin). Najlepszy czas dnia: Piotr Pawlicki - 60,44 s. w czwartym biegu. Widzów: ok. 9 tysięcy.Dowiedz się więcej na temat: Unia Leszno | Włókniarz Częstochowa | żużlowa ekstraliga

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje