Ekstraliga żużlowa: Włókniarz - Sparta 54:36

Żużlowcy Dospelu Włókniarza Częstochowa wygrali u siebie z Betardem Spartą Wrocław 54:36 w meczu ekstraligi.

Dospel Włókniarz zdecydowanie pokonał na własnym torze wrocławską Spartę, ale gościom pozostała satysfakcja z punktu bonusowego. Tym większa, że w Częstochowie musieli sobie radzić bez swego najlepszego zawodnika Tai'a Woffindena, który doznał kontuzji podczas sobotniego turnieju GP Wielkiej Brytanii. Godnie zastąpił go Nicolai Klindt, za którego występ w Częstochowie był pierwszym tegorocznym startem w ekstralidze.

Reklama

Dość niespodziewanie przed niedzielnym meczem doszło również do ruchu kadrowego w drużynie częstochowskiej, tyle że nie wśród zawodników, a w sztabie szkoleniowym. Dołączył do niego trener Grzegorz Dzikowski, który w 2009 roku doprowadził Włókniarza do brązowego medalu DMP. Teraz, podobnie jak wtedy, będzie on współpracować z menedżerem Jarosławem Dymkiem, a do innych zadań ma zostać skierowany drugi z menedżerów Sławomir Drabik.

W pojedynku ze Spartą częstochowianie objęli prowadzenie po wygranym podwójnie biegu juniorów i po siedmiu wyścigach (z których cztery wygrali, a trzy zremisowali) prowadzili już 28:14. Wydawało się nawet, że nie tylko pewnie wygrają to spotkanie, ale będą też w stanie odrobić 26 punktów straty z meczu we Wrocławiu i zdobyć bonus.

W osiągnięciu tego drugiego celu przeszkodziła jednak słabsza dyspozycja Grigorija Łaguty. Wygrał on tylko czwarty wyścig, a w szóstym dotknął taśmy i musiał zostać zastąpiony przez Artura Czaję. Co prawda częstochowski junior zdobył trzy punkty, zostawiając za sobą Tomasza Jędrzejaka i Petera Ljunga, ale w ósmym biegu on i Łaguta musieli uznać wyższość najlepszych w drużynie gości - Troy'a Batchelora i Klindta. Było to jedyne zwycięstwo wrocławian jako zespołu w całym meczu, ale pozwoliło im ponownie uwierzyć w zdobycie bonusa.

W zespole gospodarzy bardzo dobrze spisali się Michael J. Jensen i Rune Holta oraz wracający do wysokiej formy Rafał Szombierski. Natomiast nieco poniżej oczekiwań wypadł tym razem Emil Sajfutdinow, któremu najwyraźniej dało się we znaki zmęczenie po sobotnim zwycięstwie w Grand Prix i długiej podróży z Cardiff.

Dospel Włókniarz Częstochowa - Betard Sparta Wrocław 54:36

Dospel Włókniarz Częstochowa: Michael J. Jensen 12 (2,3,3,1,3), Rafał Szombierski 11 (1,3,2,2,3), Rune Holta 8 (1,2,2,3,0), Emil Sajfutdinow 8 (2,2,1,3,0), Artur Czaja 7 (2,1,3,1), Grigorij Łaguta 4 (3,t,0,1), Hubert Łęgowik 4 (3,0,1).

Betard Sparta Wrocław: Troy Batchelor 13 (2,1,3,3,3,1), Nicolai Klindt 11 (3,0,2,2,2,2), Peter Ljung 6 (3,1,0,0,2), Tomasz Jędrzejak 4 (0,2,1,0,1), Zbigniew Suchecki 1 (0,1,-,-), Patryk Dolny 1 (1,0,0,0), Patryk Malitowski 0 (0,0,-).

Najlepszy czas dnia - 65,38 s - uzyskał w piątym wyścigu Rafał Szombierski. Sędzia: Marek Wojaczek (Godziszka). Widzów 11˙000.


Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje