GP na żużlu. Lindgren mimo kontuzji zamierza wystartować w Gorzowie

Szwed Fredrik Lindgren, który w niedzielę doznał urazu w meczu żużlowej ekstraligi Unia Tarnów - forBET Włókniarz Częstochowa, wyleciał w poniedziałek do Hiszpanii, gdzie będzie przechodził rehabilitację, by móc wystartować w sobotę w zawodach Grand Prix w Gorzowie Wlkp.

Szwed na pewno nie weźmie udziału w meczu szwedzkiej ligi Dackarna – Smedarna we wtorek.

Reklama

- Kontuzja odniesiona w niedzielę nie powinna spowodować dłuższej przerwy w startach. Rehabilitacja rozpocznie się natychmiast po przylocie do Girony. Fredrik przez kilka dni będzie znajdował się pod opieką zespołu, który zajmował się nim po kontuzji kręgosłupa odniesionej jesienią - poinformowała menedżerka żużlowca Carolina Jonasdottir.

W informacji przesłanej do kanału szwedzkiej telewizji SVT wyjaśniła, że żużlowiec doznał urazu prawej ręki z obrażeniami w kilku miejscach. - Zakładamy jednak, że intensywne zabiegi w Hiszpanii pozwolą wykonać plan, którym jest start w sobotę - dodała.

W klasyfikacji generalnej po sześciu rundach tegorocznych MŚ Lindgren z dorobkiem 74 pkt zajmuje drugie miejsce, tracąc 17 do Brytyjczyka Taia Woffindena. Do końca rywalizacji pozostały jeszcze cztery imprezy.

Dowiedz się więcej na temat: Fredrik Lindgren

Reklama

Reklama

Reklama