Krystian Pieszczek wygrał turniej w Ostrowie Wielkopolskim

Krystian Pieszczek (SPAR Falubaz Zielona Góra) z kompletem punktów wygrał 63. turniej żużlowy o Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego. Drugą lokatę zajął jego kolega klubowy Patryk Dudek, a trzecią Sebastian Ułamek (ŻKS ROW Rybnik).

Pieszczek był bezkonkurencyjny na ostrowskim torze i pewnie wygrywał swoje biegi. W swoim ostatnim występie ostatni wyszedł spod taśmy, ale na dystansie minął wszystkich rywali i przypieczętował swój sukces. Dopiero w 20. wyścigu, w którym Dudek pokonał Ułamka, rozstrzygnęły się losy drugiej lokaty.

Po zakończeniu zawodów odbył się wyścig pamięci rosyjskiego żużlowca Rifa Saitgariejewa, który zginął na ostrowskim torze w 1996 roku. Memoriałowy bieg wygrał Dudek przed Pieszczkiem i Ułamkiem, a czwarty był Norbert Krakowiak.

Łańcuch Herbowy Miasta Ostrowa Wielkopolskiego to najstarszy turniej żużlowy w Polsce. Po raz pierwszy odbył się 17 września 1950 roku. Zawody wygrał Alfred Smoczyk, który kilkanaście dni później zginął w wypadku motocyklowym.

Na liście zwycięzców są tak znani zawodnicy jak: Jerzy Szczakiel, Edward Jancarz, Roman Jankowski, Tomasz Gollob, Nicki Pedersen czy Jarosław Hampel.