Piotr P. prawomocnie skazany na pół roku więzienia w zawieszeniu

Świeżo upieczony złoty medalista Drużynowego Pucharu Świata z reprezentacją Polski, 22-letni żużlowiec Piotr P., został prawomocnie skazany na sześć miesięcy, w zawieszeniu na dwa lata. Sprawa ma związek z wydarzeniami z 2015 roku.

Wówczas P., jeden z najbardziej utytułowanych żużlowców młodego pokolenia, podczas bójki miał dopuścić się uszkodzenia ciała innej osoby.

Reklama

W pierwszej instancji nieprawomocny wyrok wydał Sąd Rejonowy w Lesznie, skazując wychowanka Fogo Unii Leszno na sześć miesięcy pozbawienia wolności, z warunkowym zawieszeniem kary na okres próby, ustalony na 2 lata.

W piątek tę decyzję podtrzymał Sąd Okręgowy w Poznaniu. - Obrońca oskarżonego, prokurator oraz pełnomocnik oskarżyciela posiłkowego wnosili apelację od wyroku Sądu Rejonowego w Lesznie. Dzisiaj w tej sprawie wyrok został utrzymany w mocy i stał się prawomocny - powiedziała Interii Agnieszka Weichert - Urban, z biura rzecznika prasowego Sądu Okręgowego w Poznaniu.

Nadto sportowiec będzie objęty dozorem kuratorskim na okres próby, grzywną w kwocie 3 tys. zł i nawiązką.

Kilka dni temu żużlowa reprezentacja Polski, z "Piterem" w składzie, w fenomenalnym stylu sięgnęła po drugie z rzędu złoto Drużynowego Pucharu Świata. "Biało-czerwoni" na torze w Lesznie wyprzedzili Szwedów, Rosjan i Brytyjczyków.

AG

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje