Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa - Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra 50:40 w 11. kolejce

Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa pokonał Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra 50:40 w 11. kolejce ekstraligi żużlowej.

Trener Falubazu Marek Cieślak, który jako zawodnik startował w barwach Włókniarza, a w roli szkoleniowca doprowadził ten klub do mistrzostwa Polski, przyznał, że w pewnym momencie obawiał się nawet o punkt bonusowy, który jednak ostatecznie przypadł zielonogórzanom.

Reklama

Zaczęło się od remisu w pierwszym biegu, z którego po upadku został wykluczony Karol Baran, ale osamotniony Duńczyk Leon Madsen na przedostatniej prostej wyprzedził Jarosława Hampela i wywalczył dla częstochowian trzy punkty. Bieg juniorski gospodarze wygrali 4:2, bo Alex Zgardziński rozdzielił Oskara Polisa i Michała Gruchalskiego, a zdobytego prowadzenia Włókniarz już nie oddał do końca zawodów.

Po trzecim wyścigu prowadził 12:6, ponieważ Szwed Andreas Jonsson i Słoweniec Matej Zagar pokonali czołowych zawodników Grand Prix - Patryka Dudka i Australijczyka Jasona Doyle'a. Również czwarty bieg Włókniarz wygrał podwójnie za sprawą Rune Holty i Polisa, którzy zostawili za sobą Piotra Protasiewicza oraz Zgardzińskiego.

Przewaga Włókniarza wzrosła do 10 pkt (17:7) i dopiero piąty wyścig przyniósł zwycięstwo gościom, gdyż pierwszy w nim był Hampel, a trzeci Doyle, którego wyprzedził Zagar, zaś Jonsson nie potwierdził dyspozycji ze swego pierwszego startu i był dopiero czwarty.

W szóstym biegu Holta pokonał Doyle'a i Dudka, a w siódmym, po upadku i wykluczeniu Zgardzińskiego, Madsen wygrał z Protasiewiczem, a trzeci był Baran.

Wyścigi 9., 10 i 11. zakończyły się remisami. Niemniej przyniosły one sporo emocji, zwłaszcza 11., w którym Holta początkowo jechał czwarty i z każdym okrążeniem przesuwał się do przodu o jedną pozycję, by na mecie zameldować się przed Hampelem i Thorssellem.

Goście mieli nadzieję na poprawę rezultatu w biegu 12., ale spod taśmy najlepiej wyszli Gruchalski i Zagar, a Hampelowi zdefektował motocykl i częstochowianie dojechali do mety przed osamotnionym Zgardzińskim.

Bieg 13. zakończył się remisem, chociaż Madsen, podobnie jak wcześniej Holta, najgorzej wyszedł ze startu, ale już po pierwszym okrążeniu był na czele stawki przed Doyle'em i Protasiewiczem.

Przed wyścigami nominowanymi Włókniarz prowadził 44:34, co oznaczało, że do zwycięstwa potrzebny mu był ledwie punkt. W 14. dwa punkty wywalczył Żagar, który rozdzielił Doyle'a i Dudka, a bieg 15. przyniósł sukces Madsenowi, który tym samym wywalczył komplet 15 punktów, a za nim na metę dotarli Protasiewicz, Holta i Hampel.

W drużynie Włókniarza oprócz trójki zawodników, którzy zdobyli najwięcej punktów, na pochwałę - zdaniem trenera Lecha Kędziory - zasłużyli również obaj młodzieżowcy Polis i Gruchalski, natomiast trener Cieślak był wyraźnie rozczarowany postawą Dudka, który zakończył mecz z dorobkiem czterech "oczek".

Włókniarz Vitroszlif CrossFit Częstochowa - Ekantor.pl Falubaz Zielona Góra 50:40

Włókniarz Vitroszlif CrossFit: Leon Madsen 15 (3,3,3,3,3), Matej Żagar 11 (2,2,2,3,2), Rune Holta 11 (3,3,1,3,1), Oskar Polis 5 (3,2,0,0), Andreas Jonsson 4 (3,0,1,0,0), Michał Gruchalski 3 (1,0,2), Karol Baran 1 (w,1,0,-).

Ekantor.pl Falubaz: Jarosław Hampel 10 (2,3,3,2,d,0), Jason Doyle 10 (0,1,2,2,2,3), Piotr Protasiewicz 9 (1,2,3,1,2), Jacob Thorssell 4 (1,-,2,1), Patryk Dudek 4 (1,1,1,-,1), Alex Zgardziński 3 (2,0,w,1), Sebastian Niedźwiedź 0 (d,-,0).

Sędzia: Krzysztof Meyze (Wtelno). Najlepszy czas - 65,89 uzyskał Leon Madsen w 15. wyścigu. Widzów 8000. Punkt bonusowy: Falubaz.

Żużel - Tabela Ekstraligi

1.Fogo Unia Leszno5
2.forBET Włókniarz Częstochowa5
3.Grupa Azoty Unia Tarnów4
4.Betard Sparta Wrocław3
5.Falubaz Zielona Góra2
6.Cash Broker Stal Gorzów2
Zobacz pełną tabelę
Dowiedz się więcej na temat: Włókniarz Częstochowa | Falubaz Zielona Góra

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje