Wybrzeże Gdańsk - Utrzymanie marzeniem

Zespół z Gdańska w tym sezonie ma tylko jeden cel, który może się okazać trudny do zrealizowania. Bez większych środków finansowych oraz w niezbyt silnym składzie drużyna chce zachować status ekstraligowca na sezon 2003.

Poprzedni sezon zakończył się sukcesem. Zespół wywalczył upragniony awans do ekstraligi. Szybko okazało się jednak, że ceną sukcesu okazał się głęboki kryzys finansowy zespołu. Większość zawodników do dziś czeka na zaległe środki, a nagłośniony konflikt na linii Majewski - Cegielski doprowadził do tego iż ostatni z zawodników, uważany za jeden z większych talentów polskiego żużla, dzięki "uprzejmości" prezydenta klubu nie wystartuje w żadnym polskim klubie. Na kilka dni przed inauguracją rozgrywek zespół ma zakontraktowanego tylko jednego obcokrajowca, ostateczny skład krajowy nie jest jeszcze znany, a wszyscy czekają na ewentualnych sponsorów gotowych ratować gdański żużel. Tych jednak jak na razie brakuje i wszystko na to, że o awansie zespół czeka szybki spadek klasę niżej.

Reklama

Przypuszczalny skład:

Tomasz Cieślewicz (7,70)

Krzysztof Pecyna (5,00)

Adam Fajfer (7,08)

Stefan Andersson (5,89)

Tomasz Piszcz (6,39)

Dawid Cieślewicz (5,02)

Ostatnie sezony:

1999 - I (I liga)

2000 - VIII

2001 - I (I liga)

Szanse zdaniem trenera :

Romuald Łoś - Nie ma co ukrywać, że z cudem może graniczyć nasze utrzymanie w ekstraklasie, ale nie mamy zamiary poddawać się bez walki. Obiecuję iż w każdym spotkaniu będziemy walczyli o jak najlepszy wynik.

Zdaniem zawodnika:

Adam Fajfer - Zdaniem wielu jesteśmy skazani na spadek i faktycznie na pewno nie jest różowo. Mam nadzieję, że będę w stanie rywalizować z najlepszymi zawodnikami i z dobrej strony chciałbym pokazać się w zawodach indywidualnych.

Atuty zespołu:

Największym atutem podopiecznych Romualda Łosia jest fakt iż na ten zespół nikt nie stawia. Zdaniem znawców sportu, bez presji na wynik łatwiej o sukcesy, a chyba nikt nie może w obecnej sytuacji klubu wymagać od zawodników zespołu wygranych spotkań.

Wady zespołu:

Największą bolaczką są kłopoty finansowe. Większość zawodników nie otrzymała jeszcze zaległych wynagrodzeń jak i środków na przygotowanie do sezonu. Nic zatem dziwnego, że co niektórzy z nich zamiast myśleć o najbliższym spotkaniu ligowym myślą o przejściu do innego klubu na mały kontrakt.

Szanse na mistrzostwo

Skala ( 1-6) 1

Dowiedz się więcej na temat: Wybrzeże | Gdańsk | Wybrzeże Gdańsk

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje