Żużlowa GP: Batchelor zastąpi Sajfutdinowa w tegorocznym cyklu

​Emil Sajfutdinow nie wystartuje w tegorocznym cyklu indywidualnych mistrzostw świata. Informację o wycofaniu się z zawodów Rosjanina potwierdziła we wtorek Międzynarodowa Federacja Motocyklowa (FIM). Zastąpi go Australijczyk Troy Batchelor.

Sajfutdinow wycofał się z rywalizacji o tytuł najlepszego na świecie żużlowca ponieważ nie udało mu się zebrać odpowiednich środków pozwalających na starty w elicie.

Reklama

"Z wielką przykrością informuję kibiców, że nie wystartuję w Grand Prix w sezonie 2014. Decyzja ta spowodowana jest ogromnymi problemami finansowymi, brakiem większego wsparcia rosyjskich sponsorów, brakiem kontraktu w lidze rosyjskiej i brakiem zainteresowania macierzystej federacji" - napisał na swoim profilu jednego z portali społecznościowych Rosjanin.

Dla żużlowca ubiegłoroczny sezon zakończył się przedwcześnie. Sajfutdinow miał groźnie wyglądający upadek podczas ligowego spotkania w sierpniu w Toruniu i nie powrócił już na tor.

"Niestety, po poprzednim sezonie pozostało mi bardzo dużo długów. Mając w głowie nierozliczone sprawy finansowe w Polsce, nie jestem w stanie odpowiednio przygotować się do jazdy w Grand Prix i rywalizować na poziomie, jaki by mnie satysfakcjonował. W ostatnim okresie działo się wiele złych rzeczy wokół mojej osoby, co też niewątpliwie miało wpływ na moje przygotowania do rywalizacji o indywidualne mistrzostwo świata. W tym momencie mojej kariery potrzebuję przerwy, aby wszystko odbudować, by wszystko wróciło na właściwe tory" - dodał zawodnik.

Podziękował także wszystkim za dotychczasowe wsparcie oraz podkreślił, że tytuł indywidualnego mistrza świata jest dla niego nadal wielkim marzeniem. Jak zaznaczył w tym roku nie mógłby rywalizować jak równy z równym, więc nie mówi "żegnajcie", ale "do zobaczenia".

Emila Sajfutdinowa w tegorocznym cyklu Grand Prix zastąpi drugi rezerwowy Australijczyk Troy Batchelor. 26-letni żużlowiec wystartuje z wybranym przez siebie numerem 75.

"Cieszyłem się, że zostałem jednym z rezerwowych tegorocznego cyklu. Bycie jego stałym uczestnikiem jest zupełnie czymś niewiarygodnym. Czeka mnie bardzo duże wyzwanie, cały dzień byłem zajęty organizacją i rozmowami telefonicznymi w tej sprawie. Moje życie wywróciło się do góry nogami" - powiedział Batchelor.

Tegoroczny cykl rozpocznie się 5 kwietnia w Auckland (Nowa Zelandia), a zakończy 11 października w Toruniu. Polska będzie gospodarzem jeszcze dwóch turniejów, w Bydgoszczy (26 kwietnia) oraz Gorzowie Wielkopolskim (30 sierpnia).

Aktualna lista startowa Grand Prix 2014:

  1. Tai Woffinden (Wielka Brytania)

 33. Jaroslaw Hampel (Polska)

 88. Niels-Kristian Iversen (Dania)

 45. Greg Hancock (USA)

  5. Nicki Pedersen (Dania)

 55. Matej Zagar (Słowenia)

 43. Darcy Ward (Australia)

507. Krzysztof Kasprzak (Polska)

 66. Fredrik Lindgren (Szwecja)

 23. Chris Holder (Australia)

100. Andreas Jonsson (Szwecja)

 91. Kenneth Bjerre (Dania)

 84. Martin Smolinski (Niemcy)

 37. Chris Harris (Wielka Brytania)

 75. Troy Batchelor (Australia)

Rezerwowy cyklu GP:

19. Michael Jepsen Jensen (Dania)

Jeżeli zajdzie potrzeba zastąpienia któregoś ze stałych uczestników w trakcie sezonu mogą zostać nominowani dodatkowi zawodnicy stanowiący rezerwę.

Dowiedz się więcej na temat: Grand Prix na żużlu | Emil Sajfutdinow | Troy Batchelor | żużel

Reklama

Najlepsze tematy

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje