Żużlowa GP - Kasprzak i Pedersen zmierzą się już w pierwszym biegu

Tradycyjnie dzień przed żużlową Grand Prix, przed rozpoczęciem piątkowego treningu, rozlosowano numery startowe na drugi tegoroczny turniej, który odbędzie się w Bydgoszczy. Już w pierwszym biegu zmierzą się liderzy cyklu Krzysztof Kasprzak i Nicki Pedersen.

Popularną "sierotką" został najbardziej utytułowany włoski żużlowiec, obecnie działacz Międzynarodowej Federacji Motocyklowej (FIM) Armando Castagna.

Reklama

W wyniku losowania już w pierwszym biegu sobotnich zawodów w Bydgoszczy kibice obejrzą rywalizację prowadzących w klasyfikacji Krzysztofa Kasprzaka i Nicki Pedersena.

Pozostali reprezentanci Polski rywalizację rozpoczną od trzeciego (Adrian Miedziński) i czwartego (Jarosław Hampel) biegu. Ten ostatni w swoim pierwszym starcie zmierzy się m.in. ze zwycięzcą inauguracyjnego turnieju w Nowej Zelandii.

Grand Prix w Bydgoszczy odbędzie się po raz szesnasty w historii, jednak po raz pierwszy na starcie zabraknie triumfatora poprzednich zawodów, którym w 2013 roku był Rosjanin Emil Sajfutdinow.

Na swoim macierzystym torze nie pojedzie także najbardziej utytułowany polski żużlowiec Tomasz Gollob. Obaj zrezygnowali bowiem ze startów w tegorocznej Grand Prix.

Mimo ich nieobecności, emocji zabraknąć nie powinno, co pokazały pierwsze zawody w Nowej Zelandii. Zwyciężył w nich debiutant Smoliński, a mistrz świata Brytyjczyk Tai Woffinden nie awansował nawet do półfinałów.

Po turnieju w Auckland w klasyfikacji prowadzi Duńczyk Nicki Pedersen z 19 punktami, drugi jest Krzysztof Kasprzak - 17 pkt., a trzeci zwycięzca pierwszej eliminacji Niemiec Martin Smoliński - 15 pkt.

Początek sobotniego turnieju zaplanowano na godz. 19.00

Lista startowa Grand Prix w Bydgoszczy po losowaniu (w nawiasie stały numer GP):

1. (14) Chris Harris

2. (9) Fredrik Lindgren

3. (5) Nicki Pedersen

4. (8) Krzysztof Kasprzak

5. (4) Greg Hancock

6. (11) Andreas Jonsson

7. (6) Matej Zagar

8. (1) Tai Woffinden

9. (3) Niels Kristian Iversen

10. (16) Adrian Miedziński

11. (12) Kenneth Bjerre

12. (10) Chris Holder

13. (2) Jarosław Hampel

14. (15) Troy Batchelor

15. (13) Martin Smoliński

16. (7) Darcy Ward

17. (17) Szymon Woźniak

18. (18) Paweł Przedpełski.

Dowiedz się więcej na temat: Krzysztof Kasprzak | Nicki Pedersen | żużel | Grand Prix na żużlu

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje